Parça Eşya Taşımacılığı

Günümüz de nakliyat türleri arasında çeşitli nakliyat işleri bulunmaktadır. Bunlar evden eve nakliyat, asansörlü nakliyat, parça eşya taşımacılık gibi çeşitli türlere ayrılmış durumdadır. Üzerinde duracağımız taşımacılık türü saymış olduğumuz taşıma türleri arasında bulunan parça eşya taşımacılığı olacaktır. Evden eve nakliyat taşınan eşyanın az olması ya da maddi durumun yeterli olmaması durumu ile eşyaların başka birinin eşyaları ile beraber aynı kamyonda taşınması durumuna parça eşya taşımacığı denir.

Bu taşıma türünün tercih edilmesinde amaç az eşya için fazla nakliyat ücreti'nin ödenmemesi için tercih edilmektedir. Parça eşya taşımacılığını taşımacılık işi ile uğraşan her firma yapmamaktadır. Bu durumda parça eşya taşımacılığı sırasında seçtiğimiz nakliyat şirketini dikkatli seçmeliyiz.

Parça taşımacılığında karşılaşılan sorunlar arasında eşyaların karışması, bir eşyayı indirirken diğer kişinin eşyalarına zarar gelmesi veya indirme ve sonrası eve taşıma ve bu işi yapan firmaların ara sıra bu nakliyatları kapalı evden eve garantili nakliyat yapan araçlarla değil de normal kamyonlar ile yapılmasıdır. Böyle sıkıntılar yaşamamak için eşyamızın güvence içince gitmesi için tanınmış, kaliteli ve güven veren şirketleri tercih etmeliyiz.